ثبت 900هزار کدملی در سامانه طرح حمایت معیشتی / ثبت کدملی 93 درصد سرپرستان خانوار

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی اعلام کرد: به جهت رفاه حال مردم سامانه یا کد دستوری #6369* را راه اندازی کردیم و تا بحال حدود 900هزار کدملی در این سامانه به ثبت رسیده است.

تامین 24 /  حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در گفتگو با بخش خبر شبکه یک سیما گفت: کدهای ملی ثبت شده در سامانه مذکور متعلق به اپراتورهای مختلف بجز همراه اول را شامل شده که از این بین حدود 93 درصد متعلق به سرپرستان خانوار بوده است. درخواست ما در ستاد این است که تا اعلام بعدی صرفا سرپرستان خانوار به این سامانه مراجعه کنند .

گفتنی است که این سامانه برای 500 مراجعه در ثانیه آمادگی لازم را دارد و از نظر بار موجود در سامانه مسئله ای ندارد.

میرزایی در ادامه افزود: لازم به ذکر است که در خصوص اجرای طرح حمایت معیشتی تقسیم کاری شکل گرفته و در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه شناسایی مشمولان، سازمان برنامه و بودجه وظیفه پرداخت مبالغ و بسته های حمایتی و وزارت ارتباطات نیز مهیاسازی مسیر ارتباطی و ارسال اطلاعات توسط مردم را برعهده دارند.

در این راستا به جهت اینکه مراجعه حضوری مردم را به سازمان ها و وزارتخانه های مورد نظر نداشته باشیم و نظر به اینکه مراجعات میلیونی در کارهایی با ماهیت مختلف عملاً رسیدگی حضوری غیرممکن است، تدابیر مذکور اندیشیده شده است.

 

فرصت10 روزه ثبت درخواست / راه های جایگزین ثبت درخواست

به گفته وی به هیچ عنوان برای مردم جای نگرانی وجود ندارد و مدت 10 روز  برای ثبت درخواست افراد در سامانه وجود دارد و البته راه های دیگر جایگزین برای این مهم نیز از طریق سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام خواهد شد.

همه افرادی که در حال حاضر یارانه دریافت می کنند و جزو سه دهک بالای درآمدی نیستند می توانند در لیست مشمولان طرح حمایت معیشتی قرار گیرند.

 

فرایند 30 روزه ثبت و رسیدگی درخواست ها

به گزارش تامین24، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در ادامه با اشاره به اینکه وسع مالی افراد درخواست دهنده به سامانه در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در وزارت رفاه مورد بررسی قرار می گیرد، تصریح کرد: درصورتی که افراد درخواست دهنده مشمول تشخیص داده شوند، اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت و این افراد می توانند در لیست مشمولان این طرح قرار گیرند.

وی اظهار داشت: قدم بعدی این است که ظرف 24 ساعت برای افراد درخواست دهنده با سرشماره «وزارت رفاه» پیامک کد رهگیری و نتیجه بررسی درخواست ارسال خواهد شد و افرادی که کد رهگیرزی دریافت کردند 48 ساعت بعد از دریافت کد باید به سامانه وزارت رفاه که آدرس دقیق آن روز سه شنبه اطلاع رسانی خواهد شد مراجعه و اقدام به ثبت درخواست خود خواهند کردو نهایتاً فرایند مذکور 30 روز به طول خواهد انجامید.

 


ارسال نظر

captcha