پیام معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی به مناسبت هفته وحدت

وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ (انبیاء/107) (ای پیامبر) و ما تو را جز (اینکه باشی) رحمتی برای جهانیان، نفرستادیم.

عادل دهدشتی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی

تامین 24 / ماه ربیع‌الاول در تقویم جهان اسلام، ماهی بسیار فرخنده و مبارک است. به روایت مورخان اهل سنت، دوازدهم و به روایت مورخان شیعه هفدهم این ماه، ولادت با سعادت پیام آور بزرگ رحمت و بشارت دهنده وعده‌های الهی، حضرت محمد مصطفی (ص)، واقع شده است و منادی بزرگ وحدت در عصر ما، حضرت امام خمینی (ره)، با نام‌گذاری این ایام به عنوان هفته وحدت، به اتحاد جهان اسلام و پرهیز از هرگونه تفرقه بین مذاهب اسلامی، روح تازه‌ای دمید و البته شرافت این ایام با ولادت فرخنده حضرت امام جعفر صادق(ع) نیز افزون گشت.

 

قرآن کریم به عنوان ارزش‌مندترین مرجع مورد اجماع جهان اسلام، بهترین معرف شخصیت پیامبر مهربانی‌ها(ص) است. آنجا که می‌فرماید  وَإِنَّکَ لَعَلَى خُلُقٍ عَظِیمٍ (و راستى که تو را خویى والاست) (قلم/4) چه زیباست که آفریدگار انسان، این چنین درباره‌اش، به ستایش بپردازد و البته این، نمونه‌ای از بسیار است.

 

امیرالمومنین علی(ع) نیز در خطبه اول نهج‌البلاغه، با تعبیر کَریماً میلادُهُ و أَهْلُ الْارْضِ یَوْمَئِذٍ مِلَلٌ مُتَفَرَّقَةٌ، وَأهْواءٌ مُنْتَشِرَةٌ (میلادش ارزنده بود و در آن روز مردم زمین، داراى مذاهب پراکنده و افکار ضدّ و نقیض و راه‌ها و عقاید پراکنده بودند) اشاره به روزگار جاهلیت، اختلاف‌ها و جنگ‌های خانمان سوز آن می‌فرماید و اینکه این میلاد، بسیار برای بشریت مبارک بود. آن حضرت در خطبه‌ها، نامه‌ها و حکمت‌های مختلف، در نهج‌البلاغه به شخصیت بی‌نظیر پیامبر(ص) می‌پردازد و در یک کلام، مبارک‌ترین اتفاق آفرینش را این ولادت خجسته‌فام بر می‌شمارد.

 

هفته وحدت یکی از مهم‌ترین مناسبت‌های سیاسی جهان اسلام است که در پرتو آن، رشد و توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جهان اسلام پدید خواهد آمد؛ چرا که همه این‌ها در سایه امنیت محقق خواهد شد و جهان اسلام با حفظ وحدت به این شاخص‌ها دست خواهد یافت. متجاوزان در مقابل همه کشورهای اسلامی که متحد هستند، کاری از پیش نخواهند برد، بلکه آنها در مقابله با کشورهای متفرق و دارای اختلاف با یکدیگر، موفق خواهند بود. لذا بنیان‌گذار بزرگ جمهوری اسلامی(ره) از نقطه‌ای بسیار مهم و حیاتی آغاز کردند که عبارت بود از وحدت جهان اسلام. هر گونه صدایی چه در داخل و چه در خارج از مرزها، در جهت خلاف وحدت باشد، یقینا از آرمان‌های آن رهبر بزرگ(ره) و از منویات مقام معظم رهبری(مد ظله‌العالی) فاصله خواهد داشت.

 

اینجانب فرا رسیدن این روزهای شاد و بزرگ را خدمت خانواده بزرگ تامین اجتماعی، شرکای محترم اجتماعی و کارکنان خدوم سازمان تبریک و تهنیت عرض نموده و برای ایشان و خانواده محترم‌شان آرزوی توفیق همراه با سلامتی از پروردگار متعال می‌نمایم.

 

منبع: اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی

 

 


 


ارسال نظر

captcha