تاجگردون:

مجلس از تمام ظرفیت‌ها برای ارتقای زندگی بازنشستگان استفاده می‌کند

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مجلس از تمام ظرفیت ها برای ارتقای سطح زندگی و معیشت بازنشستگان استفاده می کند.

تامین 24 /غلامرضا تاجگردون در همایش تکریم بازنشستگان تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بازنشستگان به عنوان افرادی که سال ها در سنگرهای مختلف برای کشور تلاش کرده اند ، اکنون نیازمند حمایت برای داشتن یک زندگی خوب هستند و مجلس و دولت با پی گیری و تعامل مستمر برای تامین حقوق این قشر تلاش می کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: بازنشستگان بسیار ارزشمند هستند و باید حرمت آنان را حفظ کنیم.

دکتر عبدالرضا عزیزی خطاب به بازنشستگان اظهار داشت: شما بزرگترها اگر نبودید ما هم نبودیم؛ چرا که شما پرچم دفاع از مملکت، دفاع از کشور و ولایت را به دست ما داده‌اید و ما هم راه شما را ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت گفت: ایرادی که بر کار دولت در ادوار گوناگون وارد است، این است که از زمان تاسیس سازمان تامین اجتماعی تاکنون به این سازمان بدهکار بوده و هر ساله به این بدهی‌ها افزوده می‌شود.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای همسان سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سال جاری 120 هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است، اما مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت باید اخذ شود تا این همسان‌سازی را بتوان اجرایی کرد.

دکتر عزیزی با بیان اینکه در سال های اخیر حقوق بازنشستگان به طور چشمگیری افزایش یافته است،گفت: با این وجود حقوق برخی از بازنشستگان متناسب با وضعیت اقتصادی و تورم موجود نیست.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این همایش، تعداد بازنشستگان ومستمری بگیران اصلی سازمان تأمین اجتماعی در این استان را بیش از 13 هزار نفر اعلام کرد و گفت: با وجود افزایش حقوق بازنشستگان در سال های گذشته، این افراد نیازمند توجه بیشتر برای بهبود وضعیت معیشت هستند.

عباس نورمحمدی از روسای کمیسیون برنامه و بودجه و اجتماعی مجلس شورای اسلامی که در این همایش حضور داشتند خواست تا برای تامین اعتبار و کمک به سازمان تامین اجتماعی به منظور ارتقای حقوق و معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران چاره اندیشی کنند.

وی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک موسسه عمومی و غیردولتی، متکی به درآمدهای دولتی نیست ؛ درحالی که ۵۳درصد از جمعیت کشور را برای ارایه خدمات بیمه ای و درمانی و پرداخت حقوق و مستمری زیر پوشش دارد.

 رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویر احمد نیز گفت: افزایش حقوق مهم ترین خواست این قشر است.

 محمد انبازپور با بیان اینکه سه کانون بازنشستگان در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارد، نداشتن محل مناسب را مهم ترین مشکل این کانون ها بیان کرد.

 در این همایش از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه و هم چنین کارفرمایان حامی نیروی کار و تولید ملی تجلیل به عمل آمد.


ارسال نظر

captcha