معاون روابط کار وزارت تعاون:

تجهیزات ایمنی و بهداشت کار غیراستاندارد به کشور وارد نشود

شاکرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید برای توسعه کسب و کارهای داخلی از ورود و توزیع تجهیزات ایمنی و بهداشت کارغیراستاندارد به کشور جلوگیری شود.

تامین 24 / حاتم شاکرمی در بازدید از پنجمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات ایمنی، بهداشت محیط کار و آتش نشان با اشاره به پیشرفت‌های خوب در ساخت و تولید تجهیزات ایمنی و حفاظت فنی در کشور افزود: برای رقابت با محصولات خارجی باید نخست استانداردهای معتبری برای تولید و ساخت این قبیل محصولات در کشور فراهم شود.

رییس شورای عالی حفاظت فنی با تاکید بر این موضوع اضافه کرد: ایمنی و جان کارگران وابسته به تجهیزات ایمنی استاندارد است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توسعه فضای کسب و کار در این بخش حمایت می کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شاکرمی با تاکید بر اهمیت تجهیزات استاندارد در پیشگیری از حوادث ناشی از کار در خصوص ارتقای شاخص‌های ایمنی و حفاظت فنی گفت: نخست باید شرایط ایمن در محیط کار را به نحوی فراهم آورد که پتانسیل ایجاد حادثه به حداقل برسد و سپس با اقدامات کنترلی، بر تامین ایمنی محیط کار نظارت کرد.

وی افزود: وسایل و تجهیزات کار استاندارد به عنوان رکن ارتقای ایمنی کار محسوب می شود و این موضوع با رویکرد بهره‌مندی از تکنولوژی ایمن بسیار با اهمیت است و باید به آن توجه ویژه داشت.

گفتنی است در این بازدید، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از چند محصول ایمنی در حوزه سیستم‌های اعلام و اطفای حریق که برای نخستین بار در کشور ساخته و عرضه شده است، رونمایی کرد.


ارسال نظر

captcha