جعفر سمساری در نشست هم‌اندیشی با مجمع نمایندگان کارگران استان:

پایداری سازمان تامین‌اجتماعی، ضامن آتیه نیروی کار است

جلسه هم‌اندیشی مجمع نمایندگان کارگران استان آذربایجان شرقی، با حضور مدیرکل تامین‌اجتماعی استان برگزار شد.

تامین 24 / جعفر سمساری، مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در این جلسه با بیان اینکه ماهانه بیش از ۳۸۰ میلیارد تومان از بابت تعهدات سازمان در قبال ذینفعان در استان پرداخت می‌شود، اذعان داشت: میزان تعهدات بلندمدت شامل حقوق بازنشستگی و مستمری ماهانه ۲۸۵ میلیارد و هزینه مقرری بیمه بیکاری در استان، ماهانه بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان است.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی، میزان مطالبات معوق اداره‌کل تامین اجتماعی استان از کارگاه‌های تحت پوشش را بالغ بر ۸۵۰ میلیارد تومان دانست و افزود: پایداری سازمان، تضمین آتیه نیروی کار است و صیانت از منابع و دارایی‌های سازمان ضرورتی است که نیازمند همراهی و همراهی شرکای اجتماعی، بویژه کارگران است.

سمساری با اشاره به افزایش تمایل به بازنشستگی‌های پیش از موعد و مشاغل سخت و زیان‌آور از جانب نیروی کار، رسالت سازمان حفظ تعادل بین مطالبات کارفرمایان و کارگران منطبق بر مقررات و ضوابط اجرایی و مستندات موجود عنوان داشت و با اشاره به تفاوت در نوع مشاغل و تنوغ در شدت عوامل سخت و زیان آور، قانون مشاغل سخت و زیان آور و سوابق ارفاقی ناشی از اجرای قانون نیازمند بازنگری دانست.

در این جلسه مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی پاسخگوی سوالات و مطالبات نمایندگان کارگران کارگاهی حاضر در جلسه شدند.


ارسال نظر

captcha