معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد:

آغاز ثبت‌نام هفتمین آزمون استخدامی فراگیر از فردا

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ثبت نام هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور به عنوان موسسه مجری برگزار کننده، از تاریخ سوم مهرماه آغاز خواهد شد.

تامین 24 / دکتر صدرالدین صدری نوش آبادی گفت: ثبت نام از داوطلبان از تاریخ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی  www.sanjesh.org آغاز و تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۱۲به مدت ده روز ادامه خواهد داشت،لازم به ذکر  است که این تاریخ به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. همچنین این آزمون در روز پنج شنبه ۱۳۹۸/۰۸/۳۰به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

 

بیشترین سهمیه استخدام وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت

به گزارش تامین24 از روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: در این آزمون از مجموع دستگاههای اجرایی که موفق به اخذ تامین اعتبار لازم شده‌اند، ۲۲دستگاه اجرایی با ظرفیت سی هزار و ۲۹۰نفر(۳۰۲۹۰)  سهمیه مجوز حضور دارند.

وی تصریح کرد: در این آزمون وزارت آموزش و پرورش با سهمیه هجده هزار و ۹۳ نفر(۱۸۰۹۳ ) برای ۳۲ اداره کل آموزش و پرورش استان‌های مختلف کشور در گروه معلمی و وزارت بهداشت،درمان و اموزش پزشکی برای دانشگاه­ها، دانشکده­­ها، مراکز علوم پزشکی  و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی با ۹ هزار ۴۱۶ نفر( ۹۴۱۶) مجوز، بیشترین سهمیه استخدامی را به خود اختصاص داده اند.

دکتر صدری سازمان امور اراضی با ۹ سهمیه و سازمان ملی بهره وری با ۶ نفر را دارای کمترین سهمیه استخدامی در این آزمون معرفی کرد.

 

شرایط سنی شرکت در هفتمین دوره آزمون استخدامی کشور

دکتر صدری افزود: در این آزمون حداقل شرط سن برای ثبت نام در همه دستگاهها بیست سال است. با این حال حداکثر شرط سن مربوط به دستگاههای اجرایی برای دارندگان مقاطع تحصیلی دیپلم با حداکثر سن بیست و پنج سال(۲۵)، فوق دیپلم حداکثر سن سی سال (۳۰)،کارشناسی حداکثر سن سی و پنج سال(۳۵)،کارشناسی ارشد حداکثر سن چهل سال (۴۰) و دکترا حداکثر سن چهل و پنج سال (۴۵) امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: همچنین صرفاً حداکثر شرط سن در مقطع کاردانی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۳۵ سال می باشد.

 

آزمون شامل دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی است

وی با اشاره به وجود دو دفترچه عمومی و اختصاصی در آزمون استخدامی گفت: مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از: فناوری اطلاعات(مهارت هفتگانه ICDL )، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی، هوش و توانمندی­های عمومی است.

دکتر صدری تصریح کرد: مواد آزمون تخصصی برای هر یک مشاغل در دفترچه مشخص شده است. کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه­ای با ضریب یک(۱) است. همچنین به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته شده است.

 

زمان برگزاری آزمون اواخر آبان است

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: هفتمین آزمون فراگیر دستگاه­های اجرایی ۳۰ آبان ماه سال ۱۳۹۸ به طور هماهنگ و همزمان در سراسر کشور توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می­شود و نتایج مرحله اول آزمون هم حدود ۴۵  روز پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.

دکتر صدری در خصوص فرآیند استخدام شرکت کنندگان در آزمون تصریح کرد: پس از ثبت نام و شرکت در آزمون از میان حد نصاب آورندگان به میزان سه برابر ظرفیت در نتایج اولیه برای بررسی مدارک و اطلاعات خوداظهاری معرفی خواهند شد. در مشاغلی که برای آنها مصاحبه در نظر گرفته شده برای آزمون کتبی ۷۰ درصد امتیاز ، در نظر گرفته شده و مصاحبه و آزمون عملی برای آن دسته از مشاغلی که نیازمند مصاحبه هستند ۳۰ درصد امتیازات را دارد.

وی تصریح کرد: پس از بررسی امتیاز آزمون های کتبی و مصاحبه عملی پذیرفته شدگان به میزان یک برابر ظرفیت به گزینش معرفی و پس از انجام آن مراحل مربوط به معاینات پزشکی، در نهایت فرآیند صدور شماره مستخدم و حکم کارگزینی آنها صورت خواهد گرفت.

 

تعیین ایثارگران و معلولان در آزمون استخدامی

وی همچنین در رابطه با سهمیه ایثارگران و خانواده ها ی شهدا در هفتمین آزمون فراگیر افزود: در فرآیند جذب و استخدام مشمولین سهمیه ۲۵درصد ایثارگران،استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و  با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می پذیرد. در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۲۵درصد ایثارگران در دفترچه امتحان مشترک فراگیر مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان تایید شده این سهمیه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، برای اعمال سهمیه مذکور صرفا باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه ۲۵درصد را انتخاب نمایند..لازم به ذکر است که بجز وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی، در سایر دستگاه‌های اجرایی شغل محل‌های مربوط به سهمیه‌های داوطلبان مشمول سهمیه ۵ درصد و سهمیه ۳درصد معلولان نیز از سایر داوطلبان به صورت جداگانه در نظر گرفته شده است.


ارسال نظر

captcha