اشتغال 2 هزار و 585 نفر در تعاونی‌های دانش‌بنیان

بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی میزان اشتغال تعاونی‌های دانش‌بنیان ثبت شده 2 هزار و 585 نفر گزارش شده است.

تامین 24 / مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در گزارش مذکور به تحلیل شرایط حال حاضر تعاونی های دانش بنیان ثبت شده و فعال در زمینه های مختلف پرداخته و میزان سرمایه گذاری  آنها را 161میلیارد و 701 میلیون ریال عنوان کرده است.

شایان ذکر است بر اساس تعاریف و مفاهیم ثبت شده، تعاونی‌های دانش‌بنیان به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی و تجاری‌سازی نتایج تحقیق وتوسعه در حوزه فناوری‌های برتر با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل شده اند.

 

در حوزه دانش بنیان 217 تعاونی فعال هستند

به گزارش تامین24، این مرکز آماری اعلام میدارد که از تعداد 217 تعاونی دانش بنیان ثبت شده در سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، 203 تعاونی فعال هستند به نحوی که 110 تعاونی در حال بهره برداری، 93 تعاونی در دست اجرا و 14 تعاونی غیرفعال گزارش شده است.

 

فعالیت 41 درصد تعاونی های دانش بنیان در بخش صنعت

در بخش دیگری از گزارش مذکور بیشترین تعاونی فعال دانش بنیان در بخش صنعت با حدود 41 درصد اختصاص اعلام شده و بخش های "مستغلات اجاره و فعالیت های کسب و کار" با 27.1 درصد و" کشاورزی، شکار و جنگلداری" با 14.8 درصد در رده های بعدی قرار دارند .

متوسط اعضاء و متوسط شاغلین تعاونی‌های فعال دانش‌بنیان در کشور 13 نفر و متوسط سرمایه گذاری نیز 836 میلیون ریال است.

 


ارسال نظر

captcha