حاتم شاکرمی:

با تمام توان درصدد رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی هستیم

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس سیاست دولت تدبیر و امید و حمایت دستگاه قضا هیچ اقدامی در جهت تعطیلی بنگاه های اقتصادی انجام نمی شود و با تمام توان صدد رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی هستیم.

تامین 24 / حاتم شاکرمی در دومین روز از  سفر دوروزه خود به استان آذربایجان غربی در جمع نمایندگان کارگران، کارفرمایان، تشکلهای کارگری و کارفرمایی و تعاونگران این استان با عنوان اینکه در این راستا از سوی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اقدامات قابل توجهی انجام شده است، تصریح کرد: در خصوص بدهی بنگاه های اقتصادی به بانک ها و رفع این مشکل تفاهم نامه هایی با بانک ها منعقد شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی با گرامیداشت هفته تعاون خاطر نشان کرد: تعاونی یک فعالیت اقتصادی است که منحصر به مکان و زمان خاصی نیست و در سراسر دنیا به رسمیت شناخته شده است که فعالیت های بسیار مهم اقتصادی در قالب تعاونی ها انجام می شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اخلاق مداری، مسئولیت اجتماعی و افزایش مشارکت اقتصادی مردم را از نقاط قوت فعالیت تعاوتی ها عنوان کرد و افزود: با تقویت تعاونی ها عدالت اجتماعی تقویت می شود .

وی، نوسازی و بازسازی فرهنگ تعاونی، حرکت به سمت نو آوری و سازگاری با شرایط جدید به لحاظ تکنولوژی را لازمه فعالیت تعاونی ها عنوان کرد.

شاکرمی از راه‌اندازی سامانه روابط کار با هدف کاهش مراجعات حضوری کارگران و کارفرمایان به ادارات کار و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده با بیش از۴۰ زیر سامانه خبر داد گفت: برای بهره مندی از این سامانه کارگران و کارفرمایان باید جهت احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: با راه اندازی این سامانه مسیر بسیاری از فساد ها مسدود خواهد شد.

وی خطاب به تشکل های کارگری و کارفرمایی استان تصریح کرد: آنچه ما از تشکل ها انتظار داریم این است که به دور از شعارزدگی، تشکیلات خود را تقویت کنند و این کار مهم را از ابتدای دولت تدبیر و امید انجام داده ایم و توسعه ۶۵ درصدی تشکلات از ابتدای دولت تدبیر و امید شاهدی بر این ادعاست.

 

افتتاح گروه تحقیقات، تعلیمات و حفاظت فنی

شاکرمی همچنین در آئین افتتاح گروه تحقیقات، تعلیمات و حفاظت فنی و بهداشت کار ارومیه با بیان عنوان اینکه در سال رونق تولید به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب هستیم گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید با سالم سازی و ایمن سازی محیط کار و نیروی انسانی سالم، کارآمد و دارای بهره وری محقق می شود.

شاکرمی خاطر نشان کرد: بدون نیروی کار سالم، هیچ بهره وری ای ایجاد نخواهد شد و از هیچ ظرفیتی به نحو مطلوب استفاده نمی شود.

وی، آموزش، استانداردسازی و توانمندسازی نیروی کار و همچنین رفع عوامل حادثه ساز در محیط کار را از کارهای اساسی در جهت صیانت از نیروی کار عنوان کرد.

وی با اشاره به دیدگاه دولت تدبیر و امید به مساله سالم سازی محیط کار خاطر نشان کرد: از ابتدای فعالیت این دولت در ۶ استان گروه تحقیقات راه اندازی شده و امروزبا حمایت های استاندار آذربایجان غربی و پیگیری های مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان، شاهد افتتاح این گروه در آذربایجان غربی هستیم.


ارسال نظر

captcha