اتحادیه بین المللی تعاون منتشر کرد:

اشتغال 10 درصد شاغلان جهان در تعاونی‌ها

بر اساس گزارش اتحادیه بین‌المللی تعاون، حدود 10 درصد شاغلان جهان در بخش تعاونی‌ها اشتغال دارند و قاره آسیا با حدود 2 میلیون تعاونی و 235 میلیون عضو و حدود 12.9 درصد بیشترین سهم را داراست.

تامین 24 / مطابق ششمین گزارش رصد تعاونی‌های جهان توسط اتحادیه بین‌المللی تعاون در سال 2017 در حدود 3 میلیون تعاونی با حدود 1.2 میلیارد عضو در بیش از 150 کشور جهان گسترده هستند.

این گزارش بر اساس داده‌های مالی سال 2015 حدود 300 تعاونی برتر را رتبه‌بندی می‌کند که گردش مالی این تعاونی ها 2 هزار و 164 میلیارد دلار را نشان میدهد.

این گزارش می افزاید: با توجه به اینکه 9.5 درصد از سهم اشتغال در جهان در اختیار تعاونی ها است، حدوا 3 میلیارد نفر در در این بخش فعال هستند.

 

بیشترین فعالیت تعاونی‌ها در بخش بیمه‌ای است

به گزارش تامین24 بر طبق گزارش منتشر شده اتحادیه بین المللی تعاون، بیشترین فعالیت این تعاونی‌ها در بخش بیمه با 41 درصد به ثبت رسیده و بخش کشاورزی با 30درصد، تجارت عمده‌فروشی و خرده‌فروشی با 19 درصد، خدمات بانکی و مالی با 6 درصد، صنعت آب و برق با 1 درصد، بهداشت آموزش و مراقبت‌های اجتماعی با 1 درصد و سایر خدمات نیز با 1 درصد در قالب تعاونی مشغول به کار هستند.

براساس تعریف جهانی، تعاونی‌ها بنگاه‌های مردم محور هستند که برای تحقق نیازهای مشترک اعضاء توسط خود آنها و در قالب (یک‌عضو، یک‌رای) و بصورت دموکراتیک اداره و نظارت می‌شوند.

اعضاء تعاونی‌ها بدون توجه به میزان سرمایه حق رای برابر دارند و در سراسر جهان این امکان را ایجاد می‌کنند تا برای ایجاد بنگاه‌های اقتصادی پایدار که مشاغل طولانی مدت و رفاه را موجب می‌شوند با هم همکاری داشته باشند.

 


ارسال نظر

captcha