طیار مطرح کرد:

تداوم بیکاری دهه شصتی‌ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید به‌رغم اینکه بخش قابل توجهی از دهه شصتی‌ها تحصیلکرده هستند، اما معمولا بیکار هستند یا امنیت شغلی ندارند.

تامین 24 / قرجه طیار عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره اولویت اقتصادی کشور، گفت: علیرغم اینکه متولدین دهه 60 در چهارمین دهه زندگی خود به سر می‌برند اما بسیاری از آنها بیکار هستند، بنابراین دولت باید برای اشتغالزایی و تامین مسکن این قشر تمام توان خود را به کار برد.

در وهله نخست دولت باید برای جوانان با طرح‌های زودبازده زمینه اشتغالزایی و خرید مسکن ارزان قیمت از طریق اعطای تسهیلات مناسب را فراهم کند و در مرحله بعدی به دنبال طرح‌های پایدار به منظور گسترش کارآفرینی و خوداشتغالی باشد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از متولدین دهه 60 همچنان بیکار بوده و فاقد مسکن هستند به همین دلیل تاکنون نتوانستند زندگی خود را سروسامان دهند، افزود: علیرغم اینکه این قشر تحصیلکرده هستند اما معمولا بیکار بوده یا امنیت شغلی ندارند علاوه بر این، از سن استخدام آنها نیز گذشته است.

وی با بیان اینکه تامین مسکن برای افرادی که در چهارمین دهه سن خود هستند از الزامات کشور است، اظهار کرد: در وهله نخست دولت باید برای جوانان با طرح‌های زود بازده زمینه اشتغالزایی و خرید مسکن ارزان قیمت از طریق اعطای تسهیلات مناسب را فراهم کند و در مرحله بعدی به دنبال طرح‌های پایدار به منظور گسترش کارآفرینی و خوداشتغالی باشد.

 

بورکراسی اداری دست و پای سرمایه‌گذاران را بسته است

طیار تصریح کرد: اگرچه بخش خصوصی ظرفیت بالایی در اشتغالزایی دارد اما بورکراسی اداری دست و پای سرمایه‌گذاران را بسته است به‌گونه‌ای که استعلام از ادارات و دستگاه‌ها حداقل چند ماه به طول می انجامد که این امر موجب دلسردی سرمایه‌گذاران می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با اجرای پنجره واحد می‌توان زمینه تسهیل سرمایه‌گذاری را فراهم کرد.


ارسال نظر

captcha