شریعتمداری تاکید کرد:

صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، فرصتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجمع عمومی سالیانه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، بر استفاده شرکت‌های دانش بنیان از ظرفیت‌های مالی این صندوق تاکید کرد.

تامین 24 / به مانند هر سال با اجتماع نمایندگان مجمع صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، اعضای هیئت مدیره صندوق و حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان رییس، مجمع عمومی عادی سالیانه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در سال مالی منتهی به۲۹/۱۲/۹٧در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل جلسه داد.

در ابتدای این جلسه، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت و با اشاره به دیدار اخیر هیئت دولت با مقام معظم رهبری و بیانات پر اهمیت ایشان راجع به فعالیت های دستگاه ها و سازمان های دولتی، برگزاری مجمع سالیانه را فرصتی برای بررسی عملکرد سازمان ها دانست و اظهار داشت: گزارشی که به طور سالانه در مجمع ارائه می شود، سبب می شود که مدیران با بازنگری در فعالیت ها و آمار و ارقام، نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی نموده و در سال های آتی برنامه ریزی مناسبی را برای پیشرفت مجموعه تهیه نمایند.

به گزارش روابط عمومی وزارت کار، شریعتمداری در ادامه افزود: تعاون به عنوان یکی از راه های اساسی پیشبرد اقتصاد کشور بر مبنای فعالیت های مشارکت جویانه است و به همین دلیل باید با تجمیع نظر صاحبنظران منشوری طراحی شود تا بر اساس آن،سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور افزایش یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما باید تعاون را به مخاطبان عام و خاص بهتر و بیشتر معرفی کنیم تا افراد از مزایای تعاون آگاهی پیدا کنند و در توسعه این بخش ایفای نقش کنند. چنانکه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون با تهیه و بهره برداری از طرح تامین مالی خرد تضمین شده فرصتی را فراهم کرده تا علاوه بر تعاونی ها، شرکت های دانش بنیان و صاحب اندیشه بتوانند از ظرفیت مالی موجود در جامعه بدون پیچیدگی های بانکی استفاده نمایند.

شریعتمداری اظهار امیدواری کرد که با توجه به عملکرد و خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، این مجموعه به سازمانی توسعه ای و فراتر از بخش تعاون تبدیل شود.

همچنین در ادامه این نشست مهدی حسین نژاد، مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، گزارشی از فعالیت های صندوق در سال٩٧را به حاضرین ارائه داد و پس از آن اعضای مجمع به بیان نکاتی در خصوص فعالیت های صندوق پرداختند.

در ادامه این مجمع، حسابرس مستقل و بازرس قانونی، گزارشی را جهت استماع اعضا، از نحوه عملکرد و صورت های مالی شامل سود و زیان و تراز نامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون بیان داشتند که نظر نهایی حسابرس بر عملکرد استاندارد صندوق و رشد صورت های مالی منتهی به۲۹/۱۲/٩٧صحه گذاشت و وضعیت صورت های مالی صندوق، مطلوب اعلام شد.


ارسال نظر

captcha