ایجاد بیش از ۱۷۰ هزار شغل تا پایان امسال توسط کمیته امداد

رئیس کمیته امداد با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ زنان سرپرست‌ خانوار برای ایجاد واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی مددجویی، از ایجاد بیش از ۱۷۰ هزار فرصت شغلی پایدار تا پایان امسال توسط کمیته امداد خبر داد.

تامین 24 /  رئیس کمیته امداد با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ زنان سرپرست‌ خانوار برای ایجاد واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی مددجویی، از ایجاد بیش از ۱۷۰ هزار فرصت شغلی پایدار تا پایان امسال توسط کمیته امداد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آنا، سیدمرتضی بختیاری که به منظور بازدید از خانواده‌های تحت حمایت و بررسی نحوه خدمت‌رسانی به آنان به استان فارس سفر کرده است، از مراکز اشتغال مددجویان این نهاد بازدید کرد.

وی در این بازدید با اشاره به ایجاد ۱۴۳ هزار شغل توسط مددجویان کمیته امداد در سال گذشته، گفت: تا پایان امسال بیش از ۱۷۰ هزار فرصت شغلی پایدار ‌توسط کمیته امداد در کشور ایجاد خواهد شد که برای راه‌اندازی این میزان اشتغال، تسهیلات خوبی در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی مددجویی نقش بی‌بدیلی در توسعه اشتغال‌زایی در کشور دارند، خاطرنشان کرد: تنها در یکی از واحدهای تولیدی مددجویی در استان فارس ۲۵ شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده که قابل تقدیر است.

وی بر اهمیت توسعه واحدهای اقتصادی مددجویی تاکید کرد و افزود: از جمله ویژگی‌هایی که توسعه واحدهای اشتغال مددجویی دارد، می‌توان به مدیریت متمرکز، بازاریابی صحیح و ارائه به بازار هدف، آموزش رایگان و ارائه گواهی مهارت‌آموزی از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای اشاره کرد.

بختیاری افزود: با دریافت گواهی مهارت، مددجویان می‌توانند ضمن مراجعه به بانک‌های عامل، تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال دریافت و نسبت به ایجاد واحدهای تولیدی کوچک و زودبازده اقدام کنند.  

رئیس کمیته امداد اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌ زنان سرپرست‌ خانوار تحت حمایت کمیته امداد برای ایجاد واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی، از برنامه‌هایی است که این نهاد برای توانمندسازی مددجویان دارد.

 


ارسال نظر

captcha