کارفرمای نمونه:

بخشودگی جرایم بیمه‌ای گام ارزشمندی در ایجاد اشتغال پایدار است

بابک بختیاری از کارفرماهای نمونه سال 97 که در زمینه تولید مواد غذایی فعالیت می‌کند، گفت: طرح‌های سازمان تامین اجتماعی در حمایت از کارفرمایان از جمله طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای اقدامی ارزشمند و ستودنی است.

تامین 24 / وی اظهار داشت: این طرح یکی از اقدامات ارزشمند سازمان برای حمایت از تولید به ویژه تولید داخلی است و می‌توان آن را گام ارزشمندی در ایجاد اشتغال پایدار و بهبود فضای کسب و کار در کشور دانست.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با بیان اینکه مشکلات قانونی یکی از موانع ایجاد کارآفرینی است، گفت: کندی فرآیند صدور مجوز، نبود مرجعی برای رسیدگی به شکایات کارآفرینان و سایر موانع در این زمینه، عوامل مهمی هستند که کارآفرینان را از ادامه فعالیت منصرف می‌کنند.

 

بختیاری ادامه داد: باید در شرایط کنونی به فکر تقویت اقتصاد و تولید باشیم و بدون شک، برای رونق تولید، حمایت از کارآفرینان و حقوق آنها باید جدی گرفته شود و سازمان تامین اجتماعی همواره در این خصوص حامی بزرگی بوده است.

 

مدیرعامل شرکت آیس پک با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام «رونق تولید» گفت: خوشبختانه مجموعه آیس پک قدم‌های بسیار خوبی در اشتغال‌زایی به خصوص در دو سال اخیر برداشته است و با خلق برندهای جدید و ایجاد فروشگاه‌های زنجیره ای منجر به تقویت چرخه تولید و ایجاد اشتغال شده‌ است.

 

این کارفرمای نمونه افزود: با وجود تمام فشارهای اقتصادی در دوران تحریم سعی کرده‌ایم رشد خود را ادامه دهیم و دلیل این رشد را می‌توان تکیه بر خلاقیت و تفکر دانست.

 

وی اضافه کرد: تاکنون توانسته‌ایم بدون تعدیل نیرو، تمام نیروی انسانی شاغل در مجوعه را حفظ کنیم و در این شرایط بحرانی، با تکیه بر خلاقیت بتوانیم علاوه بر طی کردن پیشرفت در بازار داخل کشور، میزان صادرات خود را نیز افزایش دهیم.

 

وی ادامه داد: در این بازه زمانی، با افزودن 2 هزار نیرو، موفق شدیم تعداد بیمه شدگان شاغل در مجموعه آیس پک را به 7 هزار نفر برسانیم.

 

بختیاری با قدردانی از سازمان تامین اجتماعی درخصوص تجلیل از کارفرمایان گفت: انتظار داریم در شرایط کنونی، میزان حمایت تامین اجتماعی از کارفرمایان بیشتر شود.

 

مدیرعامل شرکت آیس پک با بیان اینکه اجرای بخشودگی جرایم بیمه‌ای برای کمک به کارفرمایان مدیون اقدام پسندیده‌ای است، افزود: اما تأمین‌اجتماعی نباید از کارفرمایان خوش حساب غافل باشد.

 

وی افزود: تأمین‌اجتماعی ‌باید به گونه‌ای عمل کند که ضمن تشویق و ایجاد انگیزه برای پرداخت حق‌بیمه به‌موقع و کامل در کارفرمایان، شرایط مناسب‌تری برای تداوم و ادامه فعالیت کارگاه‌ها فراهم شود.


ارسال نظر

captcha