رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان گیلان:

کارفرمایان از فرصت بخشودگی جرائم بیمه‌ای استفاده کنند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان و دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی این استان، از اجرایی شدن قانون بخشودگی جرائم بیمه ای به‌عنوان گامی درجهت حمایت از تولید نام برد و گفت: این قانون به‌منظور مساعدت با کارفرمایان واحدهای تولیدی، از 13 خردادماه سالجاری به مدت سه ماه در حال اجراست.

تامین 24 / هادی تیزهوش تابان افزود: سازمان تامین اجتماعی برای کمک به رونق تولید بسته حمایتی تدوین کرد تاکارفرمایانی که بدهی معوقه دارند جرائم آنها بخشوده شود و کارفرمایان از این فرصت ایجاد شده باید به نحو مطلوب استفاده کنند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی این قانون را در راستای عملیاتی کردن ماده 4 آئین نامه اجرایی ماده 13قانون استفاده حداکثری از توان تولیدی و خدماتی درتامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات نام برد و اضافه کرد : کارفرمایان کارگاههای مشمول با تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وکارگروههای استانی آن در صورتی که جرائم متعلقه آنها مربوط به قبل از اسفند 96 باشد چنانچه حداکثر تا 3 ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این تصویب نامه در مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده بر اساس مدارک و مستندات ابرازی با سازمان تامین اجتماعی توافق کنند از بخشودگی جرائم موضوع آئین نامه مذکور برخوردار خواهند شد .

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گیلان گفت: مدت زمان اجرای این مصوبه از سیزده خرداد امسال به مدت سه ماه خواهد بود .

تیزهوش تابان اظهار داشت: قانون بخشودگی جرائم در ارتباط با کارفرمایان دارای جرائم بیمه ای در شرف انجام است. اجرای این قانون برای کارفرمایانی که حق بیمه کارگران زیر پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کردند اما بدلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی ، تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده اند و ازپرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود درقبال نیروی کار بازمانده اند، اجرا می شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان به واحدهای تولیدی و صنعتی بدهکار توصیه کرد تا از طرح بخشودگی جرائم سازمان تامین اجتماعی در مهلت مقرر استفاده کنند.


ارسال نظر

captcha