دبیر کل جامعه اسلامی کارگران کشور:

قوانین حوزه تولید و اشتغال باید همسان سازی شود

دبیر کل جامعه اسلامی کارگران کشور گفت: قوانین حوزه تولید و اشتغال در جامعه ما دچار روزمرگی شده اند که همسان سازی و اصلاح قوانین ضروری است.

تامین 24 / احمد کرمی روز چهارشنبه در حاشیه همایش عفاف و حجاب شهرری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آمار وزارت کار ۱۲ میلیون نفر و با احتساب خانواده های آنها ۴۲ تا ۴۳ میلیون نفر جمعیت کارگری جامعه ما را تشکیل می دهند.

وی تصریح کرد: دغدغه مقام معظم رهبری در حوزه کارگری، اشتغال و تولید بوده که رهنمودهای ایشان باید سرلوحه کارها و فعالیت های مسئولان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، کرمی با اشاره به اینکه موضوعات حوزه کارگری از کارفرمایی جدا نیست، افزود: با توجه به اینکه دو مقوله کارگری و اشتغال لازم و ملزوم یکدیگر هستند در راستای اصلاح قوانین حوزه تولید و اشتغال و حمایت از کارفرما و کارگر با مجلس شورای اسلامی پیگیری و رایزنی شده است.

وی یادآور شد: مساله تغییر شرایط اقتصادی و بازار کار کشور در مقایسه با زمان تصویب قانون کار و موضوع ناکارآمدی قانون در سال های گذشته از مهمترین برنامه هایی است که باید پیگیری شود.

دبیر کل جامعه اسلامی کارگران کشور گفت: اصلاح قوانین و افزودن برخی موارد قانونی در خصوص رفاه و معیشت اولیه کارگران و خانواده های آنها و همچنین حمایت از تولیدکنندگان (کارفرمایان) از برنامه های آینده نزدیک محسوب می شود.

 


ارسال نظر

captcha