یادداشتی از دکتر علی محمدی

رونق تولید و توسعه تأمین اجتماعی، نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی

از آنجائیکه کار در تأمین نیازهای روحی انسان جایگاه رفیعی دارد، لذا توجه ویژه به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید، توجه به اقتصاد مقاومتی و خودکفایی و تکیه بر توان داخلی تحریمهای ظالمانه استکبار جهانی را بی اثر می کند.

دکتر علی محمدی، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان زنجان

تامین 24 / تولید در هر کشوری زمینه ساز توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی برای شهروندان است و همه میدانیم قوام تولید به وجود کارگر وابسته است و رونق تولید ما نیازمند بهبود هرچه بیشتر به فضای کسب و کار است که مهم‌ترین رکن اساسی آن، توجه به معیشت کارگران است و از آنرو از جایگاه والایی برخوردار است.

تحقق شعار رونق تولید را امروز باید در مهارت افزایی جوانان و در راستای گام دوم انقلاب و توجه ویژه به جوانان غیور مملکت دانست چرا که فکر و اندیشه و خلاقیت جوانان قطعا در خودکفایی کشور و همچنین کار و مدیریت جهادی و غیرتی که به کشور خود و آبادانی آن دارند موثر است.

نقش و سیاست کلی سازمان تأمین اجتماعی در جلوگیری از تعطیلی کارگاه ها و بنگاه های اقتصادی میتواند در رونق تولید تاثیرات فراوانی داشته باشد و در این میان حفظ اشتغال کشور، سیاست راهبردی سازمان تأمین اجتماعی برای ارتقاء رونق تولید است و در این چرخه، تولید مشاغل خانگی و استفاده از ظرفیت زنان سرپرست خانوار نقش حیاتی ایفاء می کند.

در شرایط سخت اقتصادی با توسعه تولید و اشتغال در کشور، خدمات تأمین اجتماعی اعم از بیمه ای و درمانی به جامعه تحت پوشش که غالباً محروم و آسیب پذیر هستند ارتقاء می یابد.

امروز سازمان تأمین اجتماعی بعنوان بزرگترین سازمان بیمه گر اجتماعی و عامل اصلی تولید، اشتغال و رشد اقتصادی در کشور، نقش عظیمی در جایگاه رونق تولید دارد.

یکی از مولفه‌های اثرگذار در تسریع و تسهیل رونق تولید را باید در افزایش توان صادراتی کشور جستجو کرد، مولفه‌ای که در صورت حصول آن، گشایش‌های بسیاری در صحنه اقتصادی جامعه حاصل خواهد شد  و اساساً توسعه توان صادراتی، تحت هر شرایطی حاوی مواهب و مزایای سازنده بسیاری برای اقتصاد کشور و رونق تولید است.

شعار امسال نتیجه و معلول مجموعه‌ای از اقدامات به هم پیوسته در راستای زدودن چالش‌های پیش روی تولید است و تنها در شرایطی تولید با رونق شایسته و مطلوب مواجه می‌شود که پیش نیاز‌های مناسب تولید تأمین شود و رجاء واثق دارم در یک سه جانبه‌گرایی بین کارگر و کارفرما و دولت میتوان رونق تولید را افزایش و گسترش داد.

تلاش برای رونق تولید ملی و برداشتن سدها، موانع و مشکلات زیرساختی در این راه جهاد بزرگی است که خوشبختانه سازمان تأمین اجتماعی با تمام توان به آن ورود کرده و از آن غافل نیست.

عزت و سربلندی ایران در گرو حمایت همه جانبه از سازمان تأمین اجتماعی و در راستای رونق تولید و تلاش برای تقویت  و خودکفایی اقتصادی است.

 

روابط عمومی اداره کل سازمان تامین اجتماعی


ارسال نظر

captcha