برانکو، فوتبال و جامعه ایرانی

حضور چهارساله برانکو در پرسپولیس ثابت کرد که این، برنامه‌ریزی و ثبات است که در کنار علم فوتبال می‌تواند سیر حرکتی یک تیم فوتبال را به معنی واقعی در راستای عملکرد مثبت پیش ببرد.

تامین 24 / احسان احمدی

برانکو نامی است که هر زمان بر لبان فوتبالی‌ها در ایران جاری شود، یادآور حضور چهارساله و 6 جام مختلف البته در کنار دو نایب قهرمانی لیگ و جام باشگاه‌های آسیا است.

برانکو با شخصیت خاص و منحصربفرد خود در آرامش کامل سیر حرکتی پرسپولیس را به سمت شرایطی هدایت کرد تا طرفداران پرسپولیس چهارساله رویایی را سپری کرده و  این طرفداران تیم‌های مدعی در لیگ برتر باشند که آرزوی ثبات اینچنین را در تیم‌هایشان داشته باشند.

همواره عدم حضور شخصیت‌های کمال‌گرا، امیدوار، تلاش‌گر و آرامش‌بخش و البته با دانش فنی روز در فوتبال ما احساس شده و گاهی مربی‌هایی در حد و اندازه برانکو احساس ثبات را به فوتبال ما تزریق کرده و در این مسیر، سکوهای ورزشگاه‌ها را پرتماشاگر می‌بینیم.

تعداد حلقه‌های گم شده فوتبال ایران با در نظر گرفتن شرایط روز فوتبال جهان و در قیاس با پکیج فوتبالی در کشورهایی که در رده‌های بالای فوتبال جهان قرار گرفته‌اند، نشانگر فاصله بسیار ما برای رسیدن به اوج لذت‌های همه جانبه فوتبال است.

شاید حتی برای کوتاه‌مدت و در جهت بهره‌برداری همه جانبه تماشاگران، بازیکنان، مربی‌ها و تمامی دست‌اندرکاران فوتبال به عنوان یک بازی، سرگرمی و صنعت بتوان برنامه‌ریزی‌هایی داشت که امثال برانکو حضور بیشتر و ملموس‌تری در فوتبال باشگاهی و ملی ما داشته باشند و حس امیدواری را به جامعه فوتبالی که بخش عمده‌ای از ایرانیان هستند، تزریق کنند.

فوتبال، هنر، علم، صنعت و حس امیدواری است که در صورت برنامه‌ریزی و بهره‌برداری دقیق و لازم، جامعه را تحت تاثیر قرار داده و پویایی را موجب خواهد شد و تصور فوتبال بدون فاکتورهایی مانند تماشاگر، علم روز جهان، مدیریت و برنامه‌ریزی با دیدگاه وسیع، اندیشه سالم و روحیه ورزشی، برقراری احساس رقابت سالم و رویاپردازی انسان‌ها در سنین مختلف، بدون شک تصوری است در سراب و قطعاً با وجود فاکتورهای ذکر شده ایجاد حس لذت از خود فوتبال، انتقال اطلاعات روز فوتبال جهان و توان رقابت با بزرگان این رشته ورزشی، پاشش روحیه سلامت در جامعه و امرار معاش دست‌اندرکاران و توسعه صنعت پولساز فوتبال را در کشور شاهد خواهیم بود.

روی صحبت با وزیر ورزش، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، طرفداران و هیأت‌مدیره باشگاه پرسپولیس است که برانکو یا هر مربی دیگری یک آمدن دارد و یک رفتن. قطعاً حضور افرادی در این سطح و کارنامه بسیار مثبت، علاوه بر خروجی قابل دفاع، حتماً داشته‌هایی به یادگار گذارده‌اند که با بهره‌گیری از آنها می‌توان نتایج درخشان گذشته را تکرار کرد.

بیایید با برانکوها، تفکراتشان و میراث ماندگار آنها مهربان‌تر باشیم.


ارسال نظر

captcha