سعیدی در انتقاد به تاخیر توزیع بسته‌های حمایتی دولت

اگر تورم ۴۰ درصد است حقوق و دستمزد هم باید ۴۰ درصد افزایش داشته باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون برنامه و بودجه تاکید شد که دولت موظف است برابر با نرخ تورم، حقوق و دستمزد را افزایش دهد؛ پس اگر تورم ۴۰ درصد اعلام شده است، حقوق‌ها نیز باید ۴۰ درصد افزایش یابد.

تامین 24 / محمداسماعیل سعیدی، نماینده حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در قانون برنامه و بودجه تاکید شد که دولت موظف است برابر با نرخ تورم، حقوق و دستمزد را افزایش دهد. پس اگر  تورم ۴۰ درصد اعلام شده است، حقوق‌ها نیز باید ۴۰ درصد افزایش یابد.

 

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو ادامه داد: قیمت کالا و اقلام به تناسب سال ۹۶، (غیر از نان و گوشت) به طور میانگین ۳ برابر شده است که با در نظر گرفتن افزایش ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد، یعنی شکاف عمیق میان قدرت خرید و درآمد ماهیانه.

 

سعیدی ادامه داد: با افزایش تورم، دولت بسته حمایتی را برای کارمندان و کارگران در نظر گرفت که قرار بود از ماه مهر  برای کارگران نیز توزیع شود؛ اما اکنون در دی ماه هستیم و هنوز این بسته‌ها در شرایط اهدا به کارگران نیست. بنابراین با توجه به شرایط اقتصادی نامطلوب، بهتر است به وضعیت کارگران نیز سریع‌تر رسیدگی شود.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان، گفت: دولت برای کمک به معیشت مردم برنامه دارد؛ اما مدیریت اجرای آن با توجه به سازوکارهای موجود هنوز فراهم نشده است، به طوری که هنوز اغلب کارگران و کارمندان کشور در حال حاضر حقوق زیر ۲ میلیون تومان دریافت می‌کنند. بنابراین دولت باید به سوی تدوین برنامه مطمئن پیش برود.


ارسال نظر

captcha