مدیرعامل بانک رفاه:

پژوهش رکن کلیدی نظام بانکی مدرن به شمار می‌رود

مدیرعامل بانک رفاه گفت: سعادت، توسعه و تعالی سازمانی در گرو پژوهش، تحقیق و نوآوری است و پژوهش رکن مهم نظام بانکی مدرن به شمار می‌رود.

تامین 24 /دکتر محمدعلی سهمانی، مدیر عامل بانک رفاه در مراسم گرامی‌داشت هفته پژوهش با بیان این مطلب افزود: دورانی که به سر می‌بریم، دورانی متفاوت و متغیر است؛ به گونه‌ای که از آن به عنوان عصر اطلاعات، ارتباطات و تغییرات فزآینده یاد می‌شود. در این فضای متحول و متغیر باید خود را به ابزار پژوهش، تحقیق و نوآوری مجهز کنیم تا در بازار رقابتی و در حرکت با رقبا دچار خسران نشویم.

 

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، مدیر عامل بانک رفاه ادامه داد: در دنیای مدرن کنونی، از صنعت بانکداری با عنوان صنعتی پیشرو و خلاق یاد می‌شود که حاصل به کارگیری عنصر پژوهش در این صنعت است. هم اکنون صنعت بانکداری در سطح دنیا نقش بی بدیلی ایفا می‌کند و منشأ بسیاری از نوآوری‌ها محسوب می‌شود.

 

دکتر سهمانی با بیان اینکه در بانکداری بین‌المللی، پژوهش جایگاه برجسته و تأثیرگذاری دارد، اظهار داشت: حوزه پژوهش و تحقیقات در نظام بانکی ایران و به ویژه بانک رفاه مورد توجه جدی قرار گرفته است؛ اما لازم است در آینده نیز حمایت‌های بیشتری از آن انجام شود. در بانک رفاه آمادگی کامل از سوی مدیریت عالی برای تقویت بیش از پیش حوزه پژوهش وجود دارد.

 

وی با تصریح اینکه ماهیت پژوهش با سایر ارکان بانک متفاوت است، خاطر نشان ساخت: حوزه پژوهش حوزه‌ای منعطف، خلاق و پویاست و باید به صورت کاملاً متفاوت با آن برخورد شود. براین اساس بانک رفاه هم به دنبال استقرار مرکز نوآوری در مکانی خارج از بانک است تا از طریق همکاری با دانشگاه‌های پیشرو به امر تحقیق و پژوهش بپردازد.

 

مدیر عامل بانک رفاه، اصلاح ساختار سازمانی را از جمله زمینه‌های توسعه و تقویت پژوهش عنوان کرد و گفت: ساختار معیوب در برخی از صنایع منجر به عدم شکوفایی حوزه پژوهش شده است. در این زمینه باید تحول و دگردیسی صورت گیرد. نمی‌توانیم با ساختار موجود به دنبال تولید پژوهش‌های خلاقانه باشیم. اصلاح ساختار و سرمایه‌گذاری مطلوب از جمله زیرساخت‌های توسعه حوزه پژو


ارسال نظر

captcha