3 استانی که بیشترین اعتبار را برای اشتغال‌زایی گرفته‌اند

استاندار کرمانشاه با اشاره به تخصیص 11 میلیارد و 400 میلیون تومان از اعتبارات طرح‌های مشوق اشتغال‌زایی استان، گفت: استان کرمانشاه بیشترین سهم را از این اعتبارات به خود اختصاص داده و بعد از ما استان‌های لرستان با 49 میلیارد تومان و سیستان و بلوچستان با 48 میلیارد تومان در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

تامین 24 / هوشنگ بازوند در جلسه پی‌گیری اعتبارات طرح‌های اشتغال‌زای استان کرمانشاه که امروز (اول دی) برگزار شد، اظهار کرد: در سراسر کشور 686 میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های اشتغال‌زا در نظر گرفته شده که سهم استان کرمانشاه 57 میلیارد تومان است.

 

به گزارش ایسنا، استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: سهمیه 57 میلیارد تومانی استان کرمانشاه شامل اختصاص اعتبار به طرح‌هایی نظیر طرح کارورزی، مهارت آموزی در محیط واقعی کسب و کار، یارانه دستمزد، یارانه حق بیمه و ... است.

 

بازوند، میزان تخصیص این اعتبارات در کل کشور را نیز 135 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سهم استان کرمانشاه از این تخصیص اولیه، 11میلیارد و 400 میلیون تومان است که اکنون در خزانه قرار دارد. برای دریافت این اعتبارات بسیار جنگیدیم و حالا نباید اجازه بدهیم ریالی از این اعتبارات در خزانه باقی بماند.

 

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در مجموع هم اکنون حدود 150 میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های مختلف در خزانه استان موجود است، خاطرنشان کرد: خزانه استان‌ها به صورت مستمر و آنلاین از سوی خزانه کشور کنترل می‌شود و تا زمانی که این پول را داریم نمی‌توانیم درخواست تخصیص اعتبارات بیشتر را بدهیم.

 

بازوند خواستار جذب هرچه زودتر این اعتبارات از سوی دستگاه‌های اجرایی شد و عنوان کرد: مدیران باید دل‌شان برای بیکارانی که درخانواده‌ها هستند بسوزد و کوتاهی در جذب اعتبارات نداشته باشند.

 

وی در ادامه از ابلاغ پاداش مناطق جنگ زده در دی امسال هم خبر داد و دستگاه‌ها را موظف به پرداخت آن دانست و در ادامه یادآور شد: به دنبال این هستم که شرایط به گونه‌ای شود که هیچ مدیری قبل از کارمندانش حقوق نگیرد.

 

در ادامه حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز با اشاره به اعتبارات مشوق اشتغال که برای استان در نظر گرفته شده است، گفت: اگر سهم 57 میلیارد تومانی کرمانشاه تخصیص کامل داشته باشد، می‌توان با کمک این اعتبارات 5000 شغل ایجاد کرد. یازده میلیارد تومانی که اکنون تخصیص یافته است نیز می‌تواند زمینه اشتغال 1000 نفر را فراهم کند.

 


ارسال نظر

captcha