معاون وزیر ورزش خبر داد

اجرای 40 طرح ویژه توسعه ورزش همگانی در سال97

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، سال 96 را استثنایی ترین سال توجه کشور به توسعه ورزش همگانی دانست و گفت: این وزارتخانه 40 طرح ویژه ورزش همگانی را برای سال 97 در دستور کار دارد.

تامین 24 /غلامرضا شعبانی بهار درباره برنامه های این معاونت در سال 97 افزود: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 40 طرح ویژه ورزش همگانی در دستور کار قرار دارد که بخشی از این طرح ها شامل برگزاری جشنواره و همایش ها، المپیادهای ورزشی، پیاده روی، تجهیز خانه های ورزش روستایی، دانش افزایی و تقویت زیر ساخت های ورزشی این رشته نظیر جاده تندرستی است.

وی در ادامه گفت: همزمان با آغاز سال 97 طرح استقبال از بهار ویژه نوروز در 31 استان کشور آغاز شده که در حال برگزاری است و وزارت ورزش برای این امر 10میلیارد ریال تخصیص داده است.

به گزارش ایرنا،معاون وزیر ورزش و جوانان به آخرین آمار مشارکت مردم در ورزش همگانی اشاره و اظهار کرد: هم اکنون در حال بررسی میزان مشارکت مردم در ورزش همگانی در تمامی استان ها هستیم که جدیدترین آمار مشارکت مردم در فعالیت های ورزشی اواخر اردیبهشت ماه 97 اعلام خواهد شد.

آخرین آمار میزان مشارکت مردم در ورزش همگانی 21 درصد بوده است.

شعبانی بهار گفت: معاونت توسعه ورزش همگانی در طول فعالیت پنج سال اخیر در دولت تدبیر و امید با حمایت وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون های ورزشی تلاش کرده تا در بخش های مختلفی نظیر ورزش صبحگاهی، همایش پیاده روی خانوادگی، کوه پیمایی و کوهنوردی، جشنواره های ورزشی و مناسبت ها دیگری گامی مهم برای مشارکت عموم مردم در ورزش بردارد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با ارائه آماری گفت: تاکنون 13 هزار و 241 برنامه در بخش ورزش صبحگاهی، 11هزار و 917 برنامه در قالب همایش پیاده روی خانوادگی، 12 هزار و 402 همایش کوه پیمایی و کوهنوردی و 12 هزار 176جشنواره ورزشی در کشور برگزار شده است. همچنین 10 هزار و 695 برنامه در قالب هفته دفاع مقدس، 21هزار و 809 برنامه به مناسبت هفته تربیت بدنی، 25 هزار و 584 برنامه در مناسبت های دهه فجر و 6 هزار و 970 برنامه با همکاری ستاد مبارز با مواد مخدر در ورزش در این سال ها برگزار شد.

شعبانی بهار  سال 96 را یکی از استثنایی ترین سال ها برای توسعه ورزش همگانی و توجه کشور به این مهم عنوان و اظهار کرد: تحقق و توسعه ورزش همگانی، محصول تعامل سه جانبه بین وزارت ورزش و جوانان، قوای مجریه و مقننه در اختصاص 27 صدم درصد از درآمد مالیات بر ارزش افزوده به توسعه ورزش کشور بود که آثار آن در 6 ماهه دوم سال 96 دیده شد.

وی افزود: این اقدام سهم قابل توجهی در توسعه ورزش همگانی در تمامی ابعاد آن داشت که تداوم این رویه آینده بسیار روشنی را برای ورزش همگانی که ضامن سلامتی و نشاط مردم است، به ارمغان خواهد آورد.

معاون توسعه ورزش همگانی در ادامه، استان های تبریز، مشهد، شیراز و اصفهان که بیشترین مشارکت را در ورزش همگانی داشتند به عنوان برترین استان ها در این زمینه معرفی کرد و گفت: خوشبختانه در این سال ها نگاه مردم به ورزش همگانی تغییر کرده است.


ارسال نظر

captcha