موضع فیفا درباره میزبانی جام جهانی از قطر

یک رسانه انگلیسی بامداد چهارشنبه گزارش داد: یک منبع در فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرد که جام جهانی 2022 در قطر برگزار خواهد شد و میزبانی این رویداد ورزشی از دوحه پس گرفته نمی شود.

تامین 24 /اگر فیفا بخواهد برگزاری جام جهانی 2022 را از قطر پس بگیرد باید در بیانیه ای، آن را اعلام کند و نیازمند نیست عربستان در این باره بیانیه صادر کند.

برخی منابع خبری عربستانی شنبه گذشته (5 اسفند 96) به نقل از مجله فوکس آلمان نوشتند که فدارسیون جهانی فوتبال (فیفا ) قصد دارد با بازپس گیری میزبانی قطر برای جام جهانی 2022 آن را به آمریکا یا انگلیس واگذار کند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه «میرور» انگلیس، رسانه های قطر اما این خبر را نه واقعی بلکه جعلی و ساخته و پرداخته «ذهن معیوب» افرادی مانند «ترکی آل الشیخ» وزیر امور ورزشی عربستان ارزیابی کردند.

روزنامه العرب قطر در این باره نوشت؛ اولین بار شبکه خبری العربیه با انتشار هفت خبر فوری به نقل از منابع آلمانی این ادعای سراسر کذب و دروغ را مطرح کرد و سپس مانند همیشه اسکای نیوز عربی و رسانه های جمعی عربستان و امارات به آن دامن زدند.

به نوشته روزنامه العرب، ادعای مطرح در حالی رسانه ای شده که «جیوانی اینفانتینو» رئیس فیفا چندی پیش از آمادگی کامل قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال در سال 2022 خبر داده بود.

از سوی دیگر رسانه های قطر روز یکشنبه به نقل از «عبدالرحمن بن حمد العطیه » دبیرکل سابق شورای همکاری خلیج فارس نوشتند که میزبانی قطر برای جام جهانی 2022 قابل گفت وگو مناقشه نیست.

بعد از آنکه عربستان ، امارات ،بحرین و مصر از 5 ژوئن 2017 (15 خرداد 96 ) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم روابط خود با این کشور را قطع کردند ، رسانه های گروهی به ویژه در عربستان هر از گاهی اخباری با هدف خدشه وارد کردن به میزبانی قطر برای میزبانی بازیهای جام جهانی فوتبال 2022 منتشر می کنند.

عربستان البته علاوه بر فعالیت های رسانه ای ضمن ملاقات با افراد تاثیر گذار در فیفا تلاش وسیعی برای لغو میزبانی قطر به عمل آورده که ظاهرا تاکنون موفق نبوده است .


ارسال نظر

captcha