معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال خبر داد:
پرداخت ۱۲ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال تسهیلات کرونا
منصوری گفت: بر اساس آخرین آمارها، تعداد ۵۰۳ هزار واحد تاکنون در سامانه کارا ثبت نام کرده اند. از این تعداد ۲۹۰ هزار پرونده و ۶۵۵ هزار نفر اشتغال را شامل می شود که توسط ۱۳ دستگاه اجرایی بررسی شده و ۱۰۲ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال تسهیلات را در برمی گیرد.
پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در استان آذربایجان‌شرقی افتتاح شد
با حضور فرهاد دژپسند، وزیر اموراقتصادی و دارایی به صورت ویدئو کنفرانس، افتتاح پنجره واحد کسب و کار استان آذربایجان‌شرقی هم‌زمان با استان‌های خراسان‌رضوی، فارس و اصفهان، با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی، مدیران کل ادارات استان و رئیس اتاق تبریز در محل اتاق بازرگانی تبریز انجام شد.
اینفوگرافی/ تسهیلات کرونایی به چه کسانی تعلق می گیرد؟
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتشار یک اینفوگرافی مسیر دریافت تسهیلات برای بیمه شدگان تامین اجتماعی و افراد فاقد بیمه را در ۱۴ رسته و ۷۸۰ زیر رسته شغلی تشریح کرد.
توانمندسازی نیروی انسانی از طریق ارائه آموزش‌های مهارتی و شغلی
وزرای کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی برای همکاری در زمینه توانمندسازی نیروی انسانی از طریق ارائه آموزش‌های مهارتی و شغلی تفاهم کردند.
نقش بارز مهارت‌آموزی در پایدارسازی مشاغل
در فرآیند تبدیل علم و دانش به فن‌آوری و فن‌آوری به ثروت، آموزش‌های مهارتی جایگاه ویژه‌ای دارد که باید برای نیل به آن، برنامه‌ریزی مدونی وجود داشته باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
مسیر حل چالش بیکاری از توسعه مهارت های فنی حرفه‌ای می‌گذرد
محمد شریعتمداری گفت: آمار دانش آموختگان بیکار بالاست، این در حالی است که افراد دارای مهارت از فرصت شغلی بیشتری برخوردار هستند و این نشان می دهد راه عبور از وضعیت موجود، مهارت افزایی است.
مشاغل خانگی برای اولین بار طبقه‌بندی شغلی شدند
برای اولین بار مشاغل خانگی بر اساس طبقه‌بندی استانداردهای بین‌المللی شغلی ISCO در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کدگذاری شد.
طبقه بندی مشاغل خانگی بر اساس استانداردهای بین المللی شغلی (ISCO)
برای اولین بار مشاغل خانگی بر اساس طبقه بندی استانداردهای بین المللی شغلی ISCO در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کد گذاری شد.
تسهیلات کمک‌ ودیعه مسکن برای کارگران و حقوق‌بگیران ثابت
براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، شرایط استفاده از تسهیلات کمک ودیعه مسکن مشخص شد.
​ هر دانش آموز حداقل یک مهارت را بیاموزد
وزیر آموزش و پرورش در آیین امضای تفاهم نامه همکاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مجموعه همکاری های بین دستگاهی زمینه هوشمندی ‌استفاده از ظرفیت های موجود را افزایش می دهد، گفت: آموزش و پرورش مهمترین و موثرترین نهاد فرهنگ ساز در بهترین دوران زندگی انسان هاست.
ایجاد فرصت فراگیری رایگان و مجازی مهارت های دیجیتال برای همه جوانان دنیا
نماینده ایران در سازمان بین المللی کار در حساب شخصی توئیتر خود از ‏فرصت فراگیری رایگان و مجازی مهارتهای دیجیتال برای جوانان خبر داد.
تسهیلات سفر با قطارهای رجا به مناسبت روز ازدواج
مصادف با اول ذی‌الحجه -سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)- و به منظور بزرگداشت فرهنگ ازدواج، شرکت رجا تخفیفاتی را برای کسانی که در این ایام ازدواج می‌کنند در نظر گرفته است.
پیام تسلیت توئیتری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پی درگذشت ابوالقاسم سرحدی زاده
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی توئیتری درگذشت ابوالقاسم سرحدی زاده را تسلیت گفت.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تداوم پیامدهای کرونا:
گردشگری به حمایت های بیشتری نیاز دارد
با افزایش خطرات بیماری کرونا و تداوم رکود بخش گردشگری، روشن است حمایت های مصوب از جمله تسهیلات پرداختی کرونا، کافی نیست و باید اقدامات جدیدی برای این بخش در دستور کار قرار گیرد.
یادداشتی از مهرداد محقق‌زاده
استفاده بهینه از ذخایر سازمان تامین اجتماعی جزو مهمترین معیارهاست
سازمان تامین اجتماعی سازمانی بین‌‌نسلی بوده و استفاده بهینه از ذخایر آن جزو مهم‌ترین معیار اینگونه صندوق‌ها به شمار می‌رود.
نگاهی به فعالیت های حوزه های مختلف سازمان تامین اجتماعی در هفته بزرگداشت این سازمان( گزارش معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری):
پیگیری وصول مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت/ پایش و نظارت بر شرکت‌های تابعه سازمان تأمین اجتماعی
معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی با ادارات کل امور مجامع و شرکتها، نظارت بر امور شرکتها و ذخایر، سرمایه گذاری و املاک اقدامات مختلفی را در جهت پایش و نظارت بر شرکت‌های تابعه سازمان برعهده دارد.
407 هزار واحد در سامانه کارا ثبت نام کرده اند
بر اساس آخرین آمارها، تعداد 407 هزار واحد تاکنون در سامانه کارا ثبت نام کرده اند. از این تعداد، پرونده 165 هزار واحد معادل 7 هزار و 800 میلیارد تومان از تسهیلات تکمیل و جهت پرداخت به مؤسسات و بانک های عامل ارسال شده است.
عضو کمیسیون اجتماعی در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شستا:
شستا در مسیر درست قرار گرفته است
علی‌اصغر عنابستانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بازدید از نمایشگاه دائمی دستاوردهای شستا، گفت: خوشبختانه امروز می‌توان گفت شستا در دوره جدید مدیریتی، در مسیر درست قرار گرفته و حرکت این مجموعه بزرگ اقتصادی یک حرکت اصولی و با جهت‌گیری درست است.
انتصاب مدیرعامل شرکت کار و تامین
طی حکمی از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، حسن رستم‌زاد به عنوان عضو موظف هیات مدیره و مدیرعامل شرکت کار و تامین منصوب شد.
حرکت به سمت سه جانبه گرایی در سازمان تامین اجتماعی
رئیس هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران با بیان اینکه احیای شورای عالی تامین اجتماعی اهمیت بسزایی دارد، گفت: امور سازمان تامین اجتماعی باید در اختیار شرکای اجتماعی قرار گیرد.
معاون اشتغال وزیر کار در بیان جزئیات طرح ها و سیاست های اشتغالی دولت در سال ۹۸ گفت: در سال جاری یکی از سیاست های اصلی دولت، تثبیت اشتغال و وابستگی کمتر به پرداخت وام است که سازمان برنامه و بودجه هم باید حمایت کند.
تقویت سرمایه اجتماعی به‌دلیل پیوندی که با اقتصاد و سایر بخش‌های زندگی مردم دارد، جزء مهم‌ترین مسائل در کشور ماست، اما متاسفانه همان طور که تاریخ ایران نیز گویاست، کشور ما در طول تاریخ، جز در مقاطعی بسیار کوتاه از ضعف سرمایه اجتماعی در رنج بوده است.